Stoły do masażu są najważniejszym elementem wyposażenia salonów masażu. Profesjonalni masażyści mają do wyboru dwa główne rodzaje tych stołów - stacjonarne i mobilne. Każdy z nich zapewnia wygodę klientom oraz masażystom, a nowoczesne rozwiązania mechaniczne pozwalają ułożyć ciało w najlepszej pozycji do zabiegu. Polscy producenci dopracowali łóżka do masażu pod względem konstrukcji i zastosowali najwyższej jakości, certyfikowane materiały. Prezentujemy krótki przegląd dostępnych modeli stołów do masażu i ich najważniejsze cechy..
Stoły do masażu zajmują centralne miejsce w każdym salonie masażu. To również podstawowe narzędzie w pracy masażysty. Stoły do masażu powinny być przede wszystkim wygodne zarówno dla klienta, jak i dla samego masażysty, ponieważ masaż czynnością wymagającą przygotowania fizycznego. Sesje masażu trwają zwykle od kilkudziesięciu minut do godziny, w tym czasie klient powinien być zrelaksowany i czuć się komfortowo. Wygodę zapewniają sprawdzone polskie modele stołów, w których zastosowano trwałe i lekkie materiały, takie jak metal i drewno. Ponadto do obicia tapicerskiego użyto wytrzymałych i przyjemnych w dotyku materiałów skóropodobnych.
Stoły do masażu odznaczają się wyjątkową ergonomią, co oznacza, że można je łatwo dostosować do warunków fizycznych klienta salonu. Regulowane położenie podgłówka i poszczególnych części w stołach segmentowych, pozwala odpowiednio podnieść wybrane części ciała, aby masaż był jeszcze bardziej skuteczny. Masaż to relaks dla klienta, ale i wysiłek dla masażysty. Regulacja podparcia pozwala lepiej wykorzystać siłę nacisku na masowane miejsca.
Dodajmy, że stoły do masażu są bardzo stabilne, między innymi dzięki metalowemu stelażowi. Posiadają zwykle dwie pary nóg, ale są również modele z dodatkową, środkową parą, która poprawia stabilność centralnej partii stołu.
Stół do masażu posiada szereg nowoczesnych rozwiązań usprawniających pracę. Wspomniane regulacje wysokości podgłówka występują w trzech wariantach. Wersja ręczna - najprostsza, to przekładnia manualna, wysokość jest regulowana poprzez kręcenie korbą. Modele elektryczne są wyposażone w siłowniki elektryczne ze specjalnym pilotem ułatwiającym sterowanie. Stół do masażu w wariancie hydraulicznym posiada dźwignie, dzięki którym można ustawić pożądaną wysokość podgłówka i kąta nachylenia stołu.
Stół do masażu produkowany jest w dwóch głównych wersjach: stacjonarnej i mobilnej. Stacjonarny stół do masażu jest przeznaczony do salonów, działających w tradycyjnej formule. To stabilny i solidny sprzęt medyczny, który może być na zamówienie wyposażony w dodatkowe podwozie umożliwiające łatwe przemieszczenie go w samym salonie. Do właściwego ustawienia służą specjalne stopki regulacyjne, dzięki którym można wypoziomować stół i zabezpieczyć podłoże przed uszkodzeniem.
Stół do masażu w wersji mobilnej jest najczęściej wykorzystywany przez masażystów świadczących również usługi w domu klienta. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, w której sprawdza się stół składany. Renomowani masażyści zapraszani są również na imprezy sportowe, targi, konferencje, gdzie odbywają się pokazy masażu. Przenośny stół w takich warunkach jest niezastąpiony. To narzędzie lekkie i stabilne, wykonane najczęściej z drewna ze specjalnymi wzmocnieniami.
Po użyciu, mobilny stół do masażu można złożyć futerału o wielkości walizki, który z łatwością mieści się w bagażniku. Stoły przenośne wykorzystywane są również przez fizjoterapeutów sportowych, gdy wymagana jest szybka reakcja na kontuzję zawodnika lub przygotowanie przed startem.
Łóżka do masażu są zaprojektowane pod kątem wygody klienta i masażysty. Ergonomia i trwałość to podstawowe warunki, które spełniają nowoczesne łóżka do masażu. Solidna konstrukcja nie oznacza kompromisów jeśli chodzi o estetykę. Górna część łóżek jest pokryta wytrzymałymi i przyjemnymi w dotyku materiałami skóropodobnymi. Na życzenie zamawiających, łóżka do masażu mogą być wykończone w dowolnych kolorach oferowanych przez producenta. Dzięki temu, właściciele salonów masażu mogą dostosować kolor łóżek do ogólnej stylizacji wnętrza.
Łóżka do masażu są dostępne również w wersjach wielosegmentowych. Taka budowa pozwala na dostosowanie wysokości podparcia poszczególnych części ciała. Zapewnia to nie tylko relaksującą pozycję klienta, ale pozwala skuteczniej masować wybrane partie ciała. Dokładniejszy masaż umożliwiają dodatkowe podłokietniki, na których może się oprzeć masażysta.
Łóżko do masażu to także ważny element estetyki salonu. Klienci chcą spędzać czas w przyjemnym otoczeniu, które pozwoli im na wytchnienie od męczącej codzienności. Łóżko do masażu oferowane przez polskich producentów posiada nowoczesny wygląd i znakomicie sprawdza się w każdym wnętrzu. Projektanci i producenci zadbali o najdrobniejsze detale, czego dowodem może być nowoczesne wzornictwo i bogata paleta kolorystyczna materiałów.
Łóżko do masażu to wytrzymały sprzęt, jeśli jest użytkowany zgodnie z przeznaczeniem i rekomendacjami producenta. Ważną kwestią jest dezynfekcja łóżka przed każdym kolejnym klientem. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do dezynfekcji, które są bezpieczne dla tapicerki skóropodobnej. Oferowane łóżko do masażu jest objęte 2-letnią gwarancją na części mechaniczne i 12-miesięczną gwarancją na tapicerkę. Dodajmy, że łóżka do masażu posiadają wszystkie certyfikaty wymagane dla produktu medycznego.
Idealny stół to taki, który z jednej strony satysfakcjonuje i odpręża klienta, z drugiej stanowi komfortowe miejsce pracy specjalisty. Parametry, na które przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę to dostosowanie rodzaju łóżka do masażu do rodzaju zabiegu, jaki będzie na nim wykonywany. Równie ważną kwestią jest mobilność urządzenia. Niektóre modele można składać, inne będą stały w gabinecie na stałe. Warto zastanowić się także nad doborem sterowania. W zależności od preferencji, można wybrać ręczne, elektryczne, bądź hydrauliczne. Posiadamy specjalistyczne modele o różnej budowie i wykonane z wielu typów materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy interesują nas stacjonarne stoły do masażu, czy przenośne stoły do masażu.
W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, komu ma służyć stół do masażu. Czy klientami będą dzieci, czy może będą to osoby dorosłe? W jaki sposób sylwetka klienta powinna być podtrzymywana w celu prawidłowego wykonania zabiegu? Jeśli odpowiemy na te pytania, z pewnością będzie nam łatwiej wybrać rozmiar łóżka do masażu i niezbędną ilość segmentów. To pierwszy krok do podjęcia przemyślanej decyzji.
W naszej ofercie mamy oczywiście również łóżka rehabilitacyjne i stoły przystosowane do konkretnych rodzajów zabiegów. Na stronie znajdą Państwo profesjonalne stoły do masażu tajskiego, które charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na duży nacisk. Posiadamy także stół do masażu ajurvedyjskiego i shirodhary, którego konstrukcja zapobiega wyciekaniu olejków poza krawędzie stołu.