Pozycja Zero Gravity w służbie zdrowego kręgosłupa

19-06-2019

Jak powszechnie wiadomo dwie dziedziny szczególnie mocno wpływają na postępy ludzkości na poziomie życia codziennego zwykłego człowieka. Są to technologie kosmiczne oraz wojenne.

Z tych pierwszych wywodzi się koncepcja pozycji Zero Gravity. Amerykańska agencja NASA długo poszukiwała sposobu na złagodzenie sporych przeciążeń, którym poddawani byli astronauci, podczas procedury startu. Ostatecznie udało sie opracować pozycję, której założenia przedstawić można na poniższej grafice.

 

Pozycja Zero Gravity

Pozycja taka powoduje znaczne zmniejszenie nacisku, który tak na prawdę ciało wywiera samo na siebie pod wpływem siły ciążenia. Odciążeniu ulegają stawy, mięśnie się rozluźniają, układ krążenia działa znacznie wydajniej. Odciążony, lepiej dotleniony organizm jest podatny na szybszą regenerację.

Fakt ten wykorzystywany jest w szeregu urządzeń. W naszej ofercie znaleźć można przede wszystkim fotele masujące, które elektrycznie rozłożyć można do pozycji zero gravity.

Są to modele:

BOLERO

Pozycja Zero Gravity w fotelu masującym Bolero

 

LONDON

Fotel masujący London

 

TONALE GOLD+

Pozycja Zero Gravity w fotelu Tonale Gold+

 

SOUL COMPACT

Pozycja Zero Gravity w fotelu Soul Compact

 

SOUL

Pozycja Zero Gravity w fotelu Soul

 

PW 550

Pozycja Zero Gravity w fotelu PW 550

 

PW 720

Pozycja Zero Gravity w fotelu PW 720

 

Absolutną nowością jest wykorzystanie założeń pozycji Zero Gravity w fotelach biurowych. Świetnie sprawdza się to w zawodach związanych z długotrwałym utrzymywaniem wymuszonej pozycji siedzącej. Takie podejście do ergonomii miejsca pracy powoduje znaczny wzrost komfortu pracy, a co za tym idzie produktywności.

W ofercie posiadamy znakomity fotel ergonomiczny ZeroG

Fotel ergonomiczny ZeroG

Kompletna stacja robocza ZeroG