Stoły do masażu Habys

Jak wybrać odpowiedni stół do masażu ?

Stoły do masażu Habys wykonane są z drewna lub aluminium. Przy wyborze rodzaju należy kierować się względami estetycznymi. Trwałość specjalnego drewna jak i aluminium jest porównywalna.


Drugim istotnym parametrem jest ilość par nóg. Standardowo są oczywiście dwie ale niektóre modele jak Alba lub Medmal  wyposażone są w dodatkową parę po środku stołu. W efekcie stół jest jeszcze bardziej wytrzymały ale za to cięższy oraz trochę mniej komfortowo się go składa.

Pozostaje jeszcze wybór szerokości. W większości przypadków 60 cm jest wystarczająca. Należy mieć również na uwadze, że szerszy stół jest cięższy. Przy pracy w terenie każdy kilogram się liczy. Szerokość dobierać należy do masażysty. Wysokiej osobie z dużym zasięgiem ramion wygodnie będzie masować na szerokim stole. Osoba niska zmuszona jest do przyjmowania pozycji nieergonomicznych więc może to niekorzystnie odbić się na jej zdrowiu. W razie potrzeby zawsze można zamówić podłokietniki poszerzające stół.

Poniżej zaprezentowana tabela porównująca wymiary stołów ich wagę :

Tabela porównująca wymiary stołów i ich wagę

Dokonując wyboru rozmiaru stołu i jego szerokości należy mieć na względzie naszą ergonomie pracy i ciężar stołu, im większy rozmiar stołu tym większa jego waga ale również lepszy komfort osoby masowanej. Jeżeli nasza praca nie uwzględnia bardzo dalekich podróży zwłaszcza pieszych ze stołem można wybrać stół większy oraz szerszy, a nawet w takim przypadku można stół wyposażyć w pokrowiec na wózku transportowym lub w formie plecaka.

Wymiary stołów składanych a komfort pacjenta

Przenośne, składane stoły do masażu w zależności od przeznaczenia i preferencji masażysty podzielone są dwie kategorie :


Aluminiowe : Posiadają wytrzymałą konstrukcje aluminiową z wysokogatunkowego aluminium odporne na kontakt z gruntem i wilgocią, lżejsze ok 10 % od stołów drewnianych, zapewniają większą mobilność

Drewniane : Wysokiej jakości drewno bukowe użyte do konstrukcji użyte nie tylko w względach estetycznych ale i wytrzymałości taka sama jak konstrukcja stalowa, podkreśla ciepły i przyjazny klimat podczas masażu

Składane stoły do masażu firmy Habys posiadają aż 5 letnią gwarancje na konstrukcje stołu i 24 miesięczną gwarancje na tapicerkę.

Wszystkie stoły niezależnie od tego czy są drewniane i aluminiowe posiadają technologie :

     Technologia Soft&Quiet dla stołów do masażu Habys
Bardzo ważnym elementem stołu jest blat. W składanych stołach do masażu HABYS zastosował technologię Soft & Quiet® HABYS to unikalna kompozycja wysokiej jakości pianek oraz połączeń zapewniających bardzo cichą „pracę stołu”.

Specjalny system pianek to:

- wysoki komfort pacjenta,
- długa żywotność i odporność na odkształcenia blatów stołów.
- niesłyszalna praca stołu

System opracowywany jest w oparciu o wieloletnie doświadczenia, testy oraz opinie klientów HABYS. Unikalne, dopracowane pianki to jeden z najnowszych elementów rozwoju HABYS.
System Soft & Quiet® to nieustannie rozwijany przez konstruktorów HABYS, zespół różnych cech produktów mający na celu zapewnienie maksymalnego komfortu masażu.

System Strong & Safe w stołach Habys

Kolejny system wspólny dla wszystkich stołów Strong & Safe® kompleksowy system organizacji procesu produkcyjnego dzięki któremu jest zachowana dbałość o najwyższy standard jakości stołów Habys. System zawiera prace koncepcyjne, projektowanie, konstruowanie, na doborze materiałów wykorzystanych w stołach kończąc. Efekty systemu widać w zakresie solidności i wytrzymałości oraz bezpieczeństwa stołów.

System Strong & Safe® :

- pełna stabilność stołów
- duża wytrzymałość
- wysoka trwałość stołów
- całkowite bezpieczeństwo pracy dla masażystów i klientów

System Fast Lock w stołach składanych Habys

Unikalny system Fast Lock™ szybkiej regulacji wysokości stołu zastosowany w stołach Aero, oraz Smart. Dzięki niemu regulacja odbywa się za pomocą wciśnięcia jedynie stabilizatorów, bez konieczności ich odkręcania. Takie rozwiązanie przyda się masażyście który ma dynamiczne i zmienne warunki pracy.

System Triple Stabilo w stołach składanych Habys

Kolejne z nowatorskich rozwiązań to Triple Stabilo™ jest to system wzmacniający stoły składane dodatkową trzecią parą nóg : stół Medmal lub Alba. Dzięki temu nie ugina on się pod większym naciskiem i zachowuje stabilność blatu na całej powierzchni. Jest to świetne rozwiązanie dla masażystów których rodzaj masażu wymaga większej siły.

Triple Stabilo™ :

- zapewnia stabilność na całej powierzchni blatu stołu nawet przy bardzo dużych naciskach
- aż 450 kg obciążenia gwarantowanej wytrzymałości

System X Lock w stołach Habys - Smart

Najnowsze z rozwiązań to system X Lock™ - specjalna konstrukcja stelaża w kształcie litery X zapewniająca większą stabilność mimo braku trzeciej pary nóg. Pozwala to zaoszczędzić miejsce pod blatem i lepsze dojście do pacjenta. Stół który posiada ten system to Smart.

 

W stołach Habys wyróżniamy 2 rodzaje pianek Standard 2,5 cm lub Komfort 5 cm ( wykorzystywane w większości stołów ).


Pianka STANDARD 

2-warstwowy system pianek wysokoelastycznych o łącznej grubości 2,5 cm, dynamiczna sprężystość, sprawia, że warstwy pracują w korzystnej synergii przy zmiennych obciążeniach punktowych - stosowana w stołach z serii Aero (aluminiowe ultralekkie )
Pianka Standard 2,5cm dla stołów do masażu ultralekkich HabysPianka Komfort

2-warstwowy system pianek wysokoelastycznych o łącznej grubości 5 cm. Dynamiczna sprężystość, sprawia, że warstwy pracują w korzystnej synergii przy zmiennych obciążeniach punktowych. Grubsza warstwa wierzchnia zapewnia zwiększony komfort!

Obecnie pianka komfort jest używana we wszystkich stołach poza serią Aero ( ultralekkich )

Pianka Komfort 5cm dla stołów składanych do masażu Habys

Wszystkie stoły składane Habys są stworzone z najwyższą starannością, każdy element konstrukcji ma na celu ulepszenie stołu, zapewnienie większego komfortu pracy i bezpieczeństwa klienta.

 

Drewno bukowe wykorzystywane w stołach Habys
 • specjalnie wyselekcjonowane drewno bukowe, cechuje stabilność i wytrzymałość, które wynikają z zastosowania unikalnej technologii obróbki technicznej
 • najwyższej jakości sklejki klasy A, pochodzą od krajowych producentów, charakteryzują się wytrzymałością na zginanie statyczne
 • naturalny kolor buka, uwydatniony i zabezpieczony trwałym lakierem bezbarwnym
 • wysoko estetyka wykończeń
 • idealne rozwiązanie dla technik relaksacyjnych, tworzą ciepłą atmosferę ( możliwość wyboru buku barwionego )
Wytrzymała konstrukcja stalowych linek w stołach Habys
 • super wytrzymałe połączenia z wykorzystaniem atestowanych linek i specjalnej klasy śrub połączeniowych
 • każda seria linek jest testowana - testy obciążeniowe 150 kg oraz wytrzymałościowe do 300 kg
 • zabezpieczone warstwą PCV certyfikowane ISO 9001:2000
Zawiasy w składanych stołach Habys
 • niezawodne i dopracowane mocowania, zawiasy, zatrzaski, zamki
 • z najwyższej klasy materiałów, sprawdzone, wytrzymałe trwałe i ergonomiczne
 • bardzo mocne przeszycia, nici wykonane ze 100 % jedwabiu poliestrowego, odporne na światło, czynniki chemiczne i tarcie
 • przeszycia według nowoczesnej, ekologicznej technologii, spełniają wymagania europejskiej normy EN 12590:1999, posiadają ceryfikat bezpieczeństwa Oeko-Tex Standard 100
Wysokiej jakości sklejka, drewno zabezpieczone woskiem Habys
 • profesjonalne woski i lakiery które zabezpieczają konstrukcje głęboko wnikając w drewno, pozwalają drewnu oddychać i parować wilgoci, zachowując jego elastyczność
 • do konstrukcji aluminiowych używane są ekologiczne farby proszkowe, trwałe odporne na promieniowanie UV
Przeszycia wytrzymałe i estetyczne w stołach Habys
 • wytrzymałe i estetyczne obicia, zakończone modnymi przeszyciami, wykonane z najwyższą starannością
 • odporne na zabrudzenia i łatwo zmywalne
 • szeroka kolorystyka tapicerki
Komofrtowa pianka 5cm w stołach składanych do masażu Habys
 • pianki używane do stołów z najwyższej jakości gatunku klasy I
 • spełniają wymogi standardu humanoekologicznego Oeko-Tex Standard 100 ( stosowany np do certyfikacji produktów dziecięcych
Ergonomia stołów składanych Habys
 • system anatomicznego dopasowania, szeroka gama stołów i rozmiarów pozwala dobrać odpowiedni stół do masażysty aby praca i ergonomia była zachowana w komforcie i zdrowiu
 • 10 letnie doświadczenie oraz  badania ergonomiczne pozwalają na produkowanie najlepszych stołów do masażu
Uchywyty w stołach Habys
 • solidne i wygodne uchwyty, niewielka waga i małe gabaryty
 • prosta technika składania
Pokrowiec City do stołów składanych do masażu Habys
 • dostępny szeroki wybór akcesoriów dodatkowych do stołów w zależności od potrzeb
 • pokrowce oraz wózki transportowe aby jeszcze łatwiej przenosić stół odciążając kręgosłup masażysty

 

Model stołu należy dopasować do rodzaju masażu w jakim się specjalizujemy i specyfiki naszej pracy.

 

 • Przy wykonywaniu terapii manualnych najważniejsza będzie stabilność stołu na całej powierzchni blatu - wtedy należy wybrać stół z dodatkową nogą stabilizującą po środku stołu, stół nie tylko będzie mobilny ale i bardzo stabilny np. Medmal (aluminiowy) lub Alba ( drewniany )

 

 • Dla masaży relaksacyjnych oraz stóp i twarzy polecamy stoły szersze z komfortowym podgłówkiem i wyposażeniem takim jak półka przednia pod ramiona lub podłokietniki, ważne jest również aby taki stół miał przynajmniej 3 segmenty i regulowany blat. Takie rozwiązanie daje nam np stół Xena pozwala to zarówno na komfort osoby masowanej co przy takim rodzaju masażu jest bardzo ważne ale również daje nam możliwość zachowania pozycji ergonomicznej masażysty

 

 • Do masaży sportowych, zwłaszcza gdy towarzyszymy sportowcom na rozgrywkach i podróżujemy z nimi idealnym rozwiązaniem będzie stół aluminiowy Aero, ultralekki, z pianką standardową 2,5cm. Stoły te posiadają szybką zmianę wysokości, mają niewielkie gabaryty i wagę co ułatwia tylko podróż np samolotem. Ten stół jest najczęściej wybierany wśród polskich kadr narodowych sportowych.

 

 • Dla specjalnych wymagań np masaże głównie dla kobiet w tym również ciężarnych mamy specjalne wyposażenie dodatkowe stołów np kształtki pod biust dla kobiet, lub komplety takich kształtek - zapewniają one maksymalny komfort pacjentki a my dzięki temu wykazujemy się empatią i pełnym profesjonalizmem.

 

 • Wiele z naszych stołów możemy wyposażyć również w opcje używania blatu jako materaca co jest wymagane przy masażu Shiatsu - taka funkcja pozwala na przekształcenie stołu w materac bez użycia nóg stołu. Funkcja ta jest dostępna w stołach Panda, Panda Al oraz Aero