Fotel do masażu – inwestycja w Twoje zdrowie

Masaż - jedna z najstarszych i najskuteczniejszych technik leczniczych i relaksacyjnych. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, wygląd, pomaga organizmowi utrzymać dobre samopoczucie i dostarczy sił witalnych. Niestety nie zawsze mamy czas, aby oddać się w ręce profesjonalistów – masażystów. Doskonałą alternatywą dla częstego odwiedzania gabinetów masażu jest zakup różnorodnych urządzeń - od ręcznych masażerów, po łóżka i fotele masujące. 


Fotele i łóżka masujące przyniosą ulgę osobom, które cierpią na lekkie schorzenia kręgosłupa. Sprawdzą się więc u ludzi, którzy cierpią na stany przeciążeniowe mięśni spowodowane zbyt dużym wysiłkiem, u ludzi pracujących fizycznie lub sportowców. Fotele wyposażone w podnóżek dodatkowo wymasują stopy i łydki, co sprawi że po całym dniu wysiłku nie będą one tak ociężałe. Z drugiej strony fotele masujące są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które większość swego czasu poświęcają pracy przy biurku. Dzięki masażowi na fotelu mięśnie staną się odprężone, wzmocnione i w związku z tym mniej obolałe. W przypadku wad postawy czy nawykowego garbienia się regularne spędzanie czasu na fotelu do masażu może okazać się niezwykle pomocne. Z czasem użytkowania fotela sylwetka rozciąga i prostuje się, a ciało nabiera elastyczności. Masaż doskonale wpłynie również na psychikę osób zestresowanych. Przyczyni się do zmniejszenia poziomu napięcia przez wprowadzenie organizmu w stan głębokiego relaksu. W trakcie masażu nastąpi wydzielanie się endorfin, które jako naturalny lek przeciwbólowy, dostarczą organizmowi uczucia swobody i odpoczynku. Dodatkowo masaż wpływa na odporność i ogólny stan zdrowia. Poprawi się krążenie krwi, co spowoduje zwiększenie przepływu tlenu przez wszystkie tkanki. Tym samym szkodliwe dla naszego zdrowia toksyny zostaną z niego szybciej usunięte.

W przypadku masażu wykonywanego ręcznie może się zdarzyć, że jego siła będzie znacznie mniejsza niż powinna (spowodowana spadkiem energii i siły masażysty). Efekty masażu mogą być więc nie odczuwalne. Dodatkowo, niektóre fotele wyposażone są w technikę zwaną Dual-Action. Jest to połączona technika ugniatania i ostukiwania, która w przypadku masażu klasycznego nie jest wykonalna.

Fotel jest zawsze przygotowany do wykonania masażu – jedno naciśnięcie guzika i możemy cieszyć się relaksem. Jest wygodnym i stylowym dodatkiem do salonu, może stać się również atrakcją twojego domu i pretekstem do spotkań towarzyskich. Sąsiedzi, rodzina chętnie przyjmują zaproszenia na masaż.


A teraz kilka wyliczeń: koszt masażu wykonywanego przez masażystę to ok 30zł. Po roku uczestniczenia w zabiegach wydasz kwotę ok. 9000zł, za którą zapłaciłbyś za fotel do masażu (przykładowo model Milan) Jeżeli bierzemy pod uwagę, że z fotela będzie korzystać około 4 domowników, zwrot inwestycji nastąpi już po 2,5 miesiącach!


Fotele do masażu


Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jaki fotel będzie najlepszy dla Ciebie!

KONTAKT