Sauna IR Korsika ION

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Goddess
  • Dostępność: Produkt archiwalny - wycofany z oferty sklepu

Sauna Infrared Korsika ION, 1 osobowa, 4 promienniki węglowe, moc 1400 W, hemlock (jodła kanadyjska), sterowanie elektroniczne, radio z CD mp3, USB, kolor drewno naturalne, wymiary 190 x 95 x 90, wa

Ilość osób: 1
Masaż wibracyjny: Nie
L-Shape: Nie
Masaż Shiatsu: Nie
Promienniki węglowe: tak
Zero Gravity: Nie
Skanowanie wzrostu: Nie
Masaż karku: Nie
FM: tak
Diagnostyka napięcia mięśni: Nie
Masaż ostukujący: Nie
Masaż uciskowy (Tajski): Nie
MP3: tak
Podgrzewanie: Nie
Masaż kamieniami nefrytowymi: Nie
Zasilanie z gniazda 12 V: Nie
AUX: tak
Dodatkowe oświetlenie zewnętrzne: tak
Moc : poniżej 1500 W

Przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt pod nr tel. 791-445-320 - celem ustalenia aktualnej dostępności sauny

 

Sauna infrared Korsika ION Goddess Infrared

Opis modelu

Kabina jednoosobowa ze sterowaniem elektronicznym i radiem FM oraz funkcją jonizacji.

• pojemność: 1 osoba

• typ drewna: hemlock - jodła kanadyjskaa

• 4 promienniki węglowe

• sterowanie elektroniczne wewnętrzne

• oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne

• jonizacja

• radio FM / wejście AUX (można podłączyć zewnętrzny odtwarzacz mp3)

• głośniki stereo

• wentylacja

• szyba z hartowanego szkła - drzwi i okno


Dane techniczne

• moc: 1400 W

• czas nagrzewania: 10-20 minut

• maksymalna temperatura: 65 C 

• zużycie prądu na jeden cykl: 1,82 kWh

• zasilanie: 230V/50Hz

• wymiary: 190 x 95 x 90 cm

• waga: 84 kg
Zasada działania

Podczerwień (IR) jest typem promieniowania elektromagnetycznego o długości fal pomiędzy światłem widzialnym, a falami radiowymi - zakres od 780 nm (nanometrów)  do 1 mm (mikrometrów). Promienie wnikają głęboko w ciało i nagrzewają je, a nie otaczające powietrze. Proces ten nazywany jest konwersją.

Sauna na podczerwień nagrzewa ciało poprzez promienniki emitujące promieniowanie podczerwone. W przeciwieństwie do tradycyjnej sauny fińskiej nie wytwarzana jest para, która nie tylko nagrzewa ciało, ale również powietrze. Dzięki temu w saunie na podczerwień temperatura utrzymana jest na optymalnym dla człowieka poziomie, a układ oddechowy oraz serce nie ulega przeciążeniu, mięśnie ogrzewane są równomiernie. Ogromną zaletą promieniowania podczerwonego jest również fakt, że w takiej saunie można przebywać w ubraniu lub przy otwartych drzwiach. Jest to bardzo ważne dla osób mających trudności z oddychaniem w tradycyjnej saunie parowej. Promieniowanie podczerwone zapewnia dobre samopoczucie, komfort fizyczny i od wielu lat jest wykorzystywane w ortopedii, fizykoterapii, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. 
Sesja w infrasaunie bardzo przypomina kąpiel słoneczną, dając cudowne wrażenie naturalnego ciepła. Jest jednak całkowicie zdrowa i bezpieczna dla Twojego ciała i skóry. O szczególnym bezpieczeństwie świadczy fakt że, promienie podczerwone stosowane są w szpitalach do ogrzewania noworodków.


Jak widać na powyższym rysunku ciepło z promienników oddziaływuje bezpośrednio na ciało osoby siedzącej w saunie, podczas gdy ciepło z pieca tradycyjnej sauny unosi się do góry dlatego też wymagana jest wyższa temperatura.


Wybierając saunę na podczerwień bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór elementu grzejnego. Wybór ten będzie miał wpływ na ogólne doświadczenie podczas sesji w saunie oraz ilość promieniowania jakie będzie absorbowane przez ciało. Możecie się spotkać z podobnymi do siebie promiennikami kwarcowymi oraz ceramicznymi, a także z technologią paneli węglowych. Różnią się one przede wszystkim powierzchnią grzewczą, temperaturą powierzchni, długością i ilością wytwarzanych fal IR. Najnowszą, a zarazem najbezpieczniejszą i najtańszą technologią wykorzystywaną w saunach na podczerwień są obecnie panele węglowe. Są to cienkie i bardzo lekkie płyty, wewnątrz których umieszczone są włókna węglowe, przez które przebiega prąd elektryczny. Nagrzane w ten sposób włókna emitują promienie podczerwone, które trafiają w głąb skóry i ogrzewają ciało. Promienniki podczerwieni wykorzystane w saunach HYUNDAI to najwyższej jakości produkty o węglowym wypełnieniu. Nie są podatne na korozję ani wilgoć, wykazują się bardzo długą żywotnością (nawet 100 000 godzin), a powierzchnia emitowania podczerwieni jest większa niż w standardowych promiennikach.
Warto zwrócić uwagę także na aspekty ekonomiczne używania saun na podczerwień. Promienniki już po 20 minutach zapewniają optymalną temperaturę dla człowieka, kiedy piece w saunach klasycznych potrzebują do tego minimum 60 minut przy znacznie większym poborze prądu. Atutem jest również możliwość podłączenia sauny na podczerwień do gniazdka 220V oraz brak konieczności adaptowania pomieszczenia.

Porównanie z tradycyjnymi saunami fińskimi

Sauna na podczerwień działa w dużo niższej temperaturze (do 65 stopni C) co znacznie lepiej znosi osoba użytkująca taką saunę. Nie występują problemy z oddychaniem oraz nie ma żadnych przeciwskazań, aby z sauny na podczerwień korzystały osoby z nadciśnieniem, problemami z sercem, osoby starsze oraz dzieci (naturalnie pod nadzorem rodziców). Elementem grzejnym w saunie infrared są promienniki węglowe emitujące promienie podczerwone, które wnikają w głąb ciała (do 4,5 cm) i nie nagrzewają powietrza. Z sauny na podczerwień można korzystać codziennie. Ogromną zaletą takiej sauny jest również energooszczędność oraz fakt, że nie trzeba specjalnie przystosowywać pomieszczenia. Wystarczy standardowe gniazdko 230V i już można cieszyć się własnym domowym SPA.

 

  SAUNA INFRARED SAUNA PAROWA
Materiał drewno drewno
Źródło ciepła promienniki podczerwieni piecyk elektryczny
Transfer ciepła długie promienie podczerwone    gorące powietrze
Odczuwanie ciepła delikatne, przyjemne ciężkie, klaustrofobiczne        
Ogrzewanie ciała do 4,5 cm w głąb ciała przez powierzchnię skóry
Bezpieczeństwo brak zagrożenia ryzyko poparzenia
Temperatura 35-65 stopni Celcjusza 75-110 stopni Celcjusza
Pobór prądu 1 Kw - 2 Kw 3 Kw - 4 Kw
Czas nagrzewania 10 minut 30-90 minut
Cyrkulacja powietrza tak nie
Udowodnione działanie lecznicze      tak nie
Analiza składu potu 80% wody 20% toksyn  97% wody 3% toksyn
Zasilanie 230 V (standardowe gniazdko)        400 V (osobna instalacja)       
Montaż samodzielnie tylko monter specjalista
Czas montażu krótki, do 20 minut długi, kilka godzin


Ogólne informacje o użytkowaniu sauny

Temperatura w infrasaunie dochodzi do 65 stopni Celcjusza. Ciepło emitowane jest z promienników podczerwieni, a nie z pieców jak w tradycyjnych saunach. Niższa temepratura w saunie na podczerwień oznacza, że można w niej przebywać dłużej (do 40 minut) i każdego dnia. Sesja w w takiej kabinie jest bardziej komfortowa i przyjemna, nie występują problemy z oddychaniem i uczucie klaustrofobii. Dodatkowo z infrasauny mogą korzystać zarówno dzieci jak i osoby starsze, dla których podczerwień bardzo dobrze wpływa na szereg schorzeń i poprawę samopoczucia. Z kabiny mogą korzystać również sportowcy, którzy dzięki niej skutecznie rozgrzeją mięśnie przed treningiem i zmniejszą ryzyko bolesnych kontuzji.

Sauny na podczerwień wykorzystują bezpieczne i efektywne promieniowanie podobne do słonecznego. Promieniowanie to jest bardziej skuteczne ponieważ ogrzewa organizm, a nie otaczające powietrze. Ciało absorbuje około 93% ciepła wytworzonego przez promienniki węglowe. Daleka podczerwień (FAR INFRARED) jest uważana jako nieszkodliwa dla ludzi. Promienie wnikają nawet do 4,5 cm w głąb ciała.


Przed wejściem do sauny warto wypić dużą ilość wody mineralnej, najlepiej niegazowanej lub rozcieńczony sok wieloowocowy. Warto wziąć ciepły prysznic, przyspieszy to bowiem proces pocenia się całego ciała. Po sesji w kabinie na podczerwień warto odczekać 15 minut i dopiero po tym czasie wziąć zimny prysznic – głęboko rozgrzane ciało potrzebuje chwili czasu, aby wrócić do swojej normalnej temperatury. Optymalny czas sesji w saunie to 30 minut, jeśli jednak nie czujemy się komfortowo, można skrócić ten czas. Optymalna temperatura korzystania to 60ºC, jednakże ostatecznie jest ona uzależniona od indywidualnych preferencji użytkownika. Nieodłącznym elementem zabiegu jest odpoczynek tuż po nim – w tym czasie należy uzupełnić płyny i pozwolić skórze swobodnie pooddychać.

Sesja w saunie pomaga spalić nawet 900 kalorii, jest to porównywalne z 30 minutowym biegiem (dystans ok. 10 km). Promienie podczerwone wnikają głęboko w skórę co powoduje proces pocenia, a to jednocześnie wspomaga spalanie kalorii. Ciepło również pomaga wydalić z organizmu tłuszcz i wodę. Jest to doskonała alternatywa dla wszyskich osób, które nie mogą wykonywać ćwiczeń fizycznych, a chcą zbić wagę.

Toksyny w naszym organiźmie są bardzo często podłożem różnych problemów zdrowotnych. Metale ciężkie, cholesterol, siarka i inne toksyny gromadzą się w komórkach tłuszczowych co zapobiega naturalnej regeneracji organizmu. Promienie podczerwone pomagają oczyszczać organizm i komórki ze szkodliwych toksyn. Ciepło wspomaga proces regeneracji i stymuluje system odpornościowy oraz aktywność enzymów. Regularne sesje w saunie pomagają odzyskać równowagę organizmu i przywrócić jego właściwy metabolizm. Pozbycie się toksyn z organizmu pomaga również w odzyskaniu prawidłowej wagi.


Wskazania do użytkowania sauny

Naukowcy dowiedli, iż korzystanie z sauny przynosi rezultaty lecznicze w różnych dolegliwościach i chorobach, m.in.:

1. Łagodzi ból różnego pochodzenia:
o bóle pleców wywołane stresem, przemęczeniem, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową,
o bóle stawów spowodowane intensywnym wysiłkiem, urazami i uszkodzeniem tkanek miękkich, chorobą reumatyczną, zwyrodnieniową, rwą kulszową,
o bóle menstruacyjne wywołane skurczem narządów rodnych,
o bóle towarzyszące oparzeniom, owrzodzeniem, porażeniu nerwu twarzowego,
o bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle.

2. Zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych:
Tkanki ogrzane do 45ºC i następnie rozciągnięte wykazują nieelastyczne trwałe wydłużenie o ok. 0,5-0,9%, które pozostaje po usunięciu rozciągania, a które nie występuje w tych samych tkankach, kiedy są rozciągane przy normalnej temperaturze tkanek. Tak więc, 20 sesji rozciągania może spowodować 10-18% zwiększenie długości tkanek w ten sposób ogrzanych i rozciągniętych. Efekt ten jest szczególnie cenny w pracy z więzadłami, torebkami stawowymi, ścięgnami, powięziami i błoną maziową, które zbliznowaciały, zgrubiały lub skurczyły się.

3. Bezpośrednio zmniejsza sztywność stawów:
Występuje 20% zmniejszenie sztywności w temp. 45ºC w porównaniu z 33ºC w reumatyzmie stawów palcowych, odpowiadające doskonale zarówno subiektywnej jak i obiektywnej obserwacji sztywności. Każdy zesztywniały staw i zgrubiałe tkanki łączące winny reagować w podobny sposób.

4. Zwiększa przepływ krwi:
Ogrzewanie mięśni wytwarza zwiększony poziom przepływu krwi, podobny do tego, jaki powstaje podczas ćwiczeń. Wzrost temperatury powoduje zwiększony przepływ krwi i rozszerzenie bezpośrednio naczyń włosowatych, tętniczek i żył, prawdopodobnie w wyniku bezpośredniego działania na ich mięśnie gładkie.

5. Przyśpiesza leczenie wielu chorób m.in. takich jak:
o uszkodzenie tkanek miękkich,
o porażenie nerwu twarzowego,
o rwa kulszowa,
o zapalenie stawów ostre i chroniczne,
o dnawe zapalenie stawów,
o reumatoidalne zapalenie stawów (reumatyzm),
o oparzenia, złagodzenie bólu i przyspieszenie czasu zdrowienia, przy mniejszych bliznach
o niedociśnienie,
o zrosty pooperacyjne, leczenie za pomocą podczerwieni było tak pomyślne, że pobyt w szpitalu został skrócony o 25%
o skurcze i ból menstruacyjny,
o bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle,
o choroby przewężenia układu obwodowego,
o owrzodzenia nóg i odleżyny,
o hemoroidy,
o cukrzyca,
o żylaki,
o skurcze mięśni o podłożu szkieletowym, stawowym lub neuropatologicznym,
o menopauza

6. Niweluje negatywne skutki stresu tj.:
o zmęczenie,
o napięcie nerwowe,
o złe samopoczucie,
o apatię,
o działa antydepresyjnie.Przeciwwskazania do korzystania z sauny IR

  • niedoczynność nadnercza,
  • układowy liszaj rumieniowaty,
  • stwardnienie rozsiane,
  • ostry uraz stawu lub otwarta rana (do 48 godzin od urazu lub po ustąpieniu zaczerwienienia, gorąca i opuchlizny),
  • hemofilia lub skłonność do krwotoków;


Kobiety w ciąży również nie powinny korzystać z sauny infrared. Szczególną ostrożność w stosowaniu nagrzewania dogłębnego należy zachować przy implantach chirurgicznych, wszczepach silikonowych i przyjmowaniu preparatów farmakologicznych, w tym także różnego rodzaju maści, żeli i kremów leczniczych. W takich wypadkach można korzystać z sauny tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym!


Jonizacja powietrza

Ważną właściwością powietrza, którym oddychamy jest zawartość jonów dodatnich i ujemnych. Dla ludzi najkorzystniejsze jest powietrze zjonizowane ujemnie. Takim powietrzem oddychamy spacerując brzegiem morza, bądź po burzy – wtedy czujemy się najlepiej. Niestety otaczające nas urządzenia elektroniczne, elektryczne oraz sprzęty z tworzyw sztucznych emitują niekorzystne dla naszego zdrowia jony dodatnie.
Dodatnią jonizację powietrza możemy zneutralizować umieszczając w saunie jonizator.
Taka technologia pozwala nam oddychać powietrzem sprzyjającym zdrowiu, poprawie naszego samopoczucia. Ujemnie zjonizowane powietrze to przede wszystkim:
● lepsze wchłanianie tlenu przez organizm,
● pozytywny wpływ na wydajności intelektualnej,
● wspomaganie utrzymywania odpowiedniego stanu nawilżenia skóry,
● działanie bakteriobójcze i wirusobójcze,
● doskonałe samopoczucie.


Montaż sauny

Saunę na podczerwień można zamontować wewnątrz każdego pomieszczenia, potrzebny jest tylko kawałek podłogi oraz standardowe gniazdko 230V. W przeciwieństwie do tradycyjnej sauny parowej nie ma konieczności adaptacji pomieszczenia czy robienia instalcji wentylacyjnej. Sauna może stać w łazience, w sypialni, w piwnicy oraz na strychu. Sauna rozmiarowo przypomina kabinę prysznicową, a obsługa i montaż są banalnie proste.


Materiały, z których wykonana jest sauna

W saunach na podczerwień stosuje się kilka rodzajów drewna, najpopularniejszymi są cedr i jodła kanadyjska znana również jako Hemlock. Własnie ten typ drewna został wykorzystany do budowy saun Hyundai. Jodła kanadyjska pochodzi ze wschodnich rejonów Ameryki Północnej. Jest twardym i niezwykle wytrzymałym drewnem o jednolitej, pozbawionej sęków budowie. Jego jasny kolor sprawia, iż idealnie nadaje się do saun z chromoterapią. Prawie bezżywiczna struktura drewna wpływa na to, iż jego zapach jest niezwykle delikatny, niemal nieodczuwalny. Co jest ważne to, że drewno jodły jest przyjazne dla osób mających problemy z alergią. 

 

UWAGA!! - Nie mamy mozliwości wysyłki sauny IR za pobraniem kurierskim - obowiązuje 100% przedpłaty na konto