Aplikator Lyapko „Quadro”

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Lyapko
  • Dostępność: Na zamówienie. Czas dostawy od 3 do 14 dni
  • szt.
  • 160,00 zł
  • Oblicz

Usługa Flex Delivery Service, w której jedną z form doręczenia paczki jest zgoda odbiorcy na pozostawienie paczki we wskazanym miejscu bez podpisu. Pozwala to uniknąć bezpośredniego kontaktu między kurierem a odbiorcą, co minimalizuje ryzyko zarażenia między stronami.

Usługa Flex Delivery Service, w której jedną z form doręczenia paczki jest zgoda odbiorcy na pozostawienie paczki we wskazanym miejscu bez podpisu.

Pozwala to uniknąć bezpośredniego kontaktu między kurierem a odbiorcą, co minimalizuje ryzyko zarażenia między stronami.

Do każdego zamówienia dodajemy bezpłatny przewodnik „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, w którym szczegółowo opisana została istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych oraz wskazania do wymienionych terapii oraz opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Aplikator wieloigłowy „Quadro” 
– to elastyczna gumowa mata do akupresury z zamocowanymi na niej igłami z różnych metali.

Quadro 6,2 Ag - posiada rozstaw igieł 6,2 mm, zaprojektowany jest dla osób lepiej zbudowanych o normalnej i obniżonej wrażliwości skóry.
Quadro 5,8 Ag - posiada rozstaw igieł 5,8 mm, zaprojektowany jest dla osób średniej budowy ciała o normalnej wrażliwości skóry.
Quadro 4,9 Ag - posiada rozstaw igieł 4,9 mm, zaprojektowany jest dla osób szczupłych lub osób o podwyższonej, wrażliwości skóry, a także dla dzieci.

Specyficzna cechą aplikatora „Quadro” jest jego stosunkowo duża powierzchnia oddziaływania, dzięki której posiada on podwyższoną efektywność leczenia. Polecany jako mata do leżenia na niej w przypadkach profilaktyki i w kompleksowej terapii chorób i uszkodzeń aparatu ruchowego takich jak: objawy rwy (kulszowej, barkowej, udowej), dyskopatie, wypukliny i przepukliny krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe, mięśniobóle, skrzywienia kręgosłupa i wiele innych), jako dywanik pod nogi (najlepiej w pozycji siedzącej), do leżenia na brzuchu (w przypadkach profilaktyki i w kompleksowej terapii chorób układu trawienia takich jak: zaparcia, kolki, dyskineza dróg żółciowych, otyłość (odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha)).

W przypadku dużego aplikatora istotne  jest poprawne układanie się na nim w celu pomyślnego leczenia i braku odczuć dyskomfortu. Przy prawidłowym ułożeniu ciała względne-niewygodne odczucia pierwszych 5 minut przechodzą w odczucia przyjemnego ciepła, wibracji, pulsacji, często kończą się pełnowartościowym zdrowym snem. Aby poprawnie ułożyć aplikator, koniecznie jest precyzyjne ułożenie zgięcia kręgosłupa za pomocą poprawnie rozmieszczonych poduszek i skręconych wałkami ręczników frotowych.

Aby zniwelować uczucie dyskomfortu należy unieść się nad aplikatorem i położyć się na nim ponownie, podkładając wcześniej pod stawy kolanowe miękki wałek.

Przy dyskomforcie odczuwalnym w przeciągu 10-15 minut, aplikator należy stosować ponownie tylko po upływie 5-10 godzin lub dopiero w dniu następnym. Przyczynami odczuć dyskomfortu mogą być: nieprawidłowe ułożenie aplikatora, tzn. nierównomierność obciążenia na igły.

Czas oddziaływania na skórę aplikatora (leżenia na nim), ma ścisły związek z otrzymaniem pożądanego efektu:
- w celu tonizowania, znieczulenia przy ostrych bólach, dla podwyższenia wydolności i ciśnienia tętniczego przy hipotonii – ok. 7-10 minut;
- w celu osłabienia, bądź nawet usunięcia długotrwałych chronicznych bólów, obniżenia ciśnienia tętniczego, efektu relaksacyjnego i usypiającego – ok. 15-30 minut i dłużej.

Różne osoby mają inną wrażliwość skóry, dlatego też czas oddziaływania aplikatora dla każdej z osób będzie rożny. Wyznacznikiem momentu zakończenia zabiegu, szczególnie przy stosowaniu aplikatora wieloigłowego w celu rozluźnienia czy usunięcia długotrwałych chronicznych bólów, będzie przenikające ciepło w miejscu aplikacji oraz pojawiające się stopniowo odczucie dyskomfortu.

Czas terapii leczniczej – 1-2 tygodnie. Można ją powtórzyć po upływie 10-14 dni. W praktyce stosując codziennie aplikator w przeciągu kilku miesięcy, można liczyć na trwałą poprawę samopoczucia, usunięcia chronicznych bólów, obniżenie wagi, podwyższenie życiowego wigoru i wydolności organizmu. Niektóre osoby mogą wykonywać zabieg nawet w przeciągu 2 godzin.

Aplikatory podczas stosowania stykają się ze skórą, jednak nie uszkadzają jej. Nie mają styczności z krwią, nie powodują skutków ubocznych. Aplikatory pobudzają do działania funkcje ochronne organizmu.

Wysokie właściwości lecznicze otrzymuje się wskutek powstających w skórze, na ostrzach igieł i między nimi galwanicznych prądów i w wyniku tego podwyższonej mikro elektroforezy metali w organizmie.

UTRZYMANIE W CZYSTOŚCI I DEZYNFEKCJA

W warunkach domowych — zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).
W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu.