Aplikator wieloigłowy Lyapko „Mata MAX” 6,2

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Lyapko
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 365,00 zł
  • Oblicz

Aplikator wieloigłowy „Mata MAX” 6,2

Jest to aktualnie największa mata z naszej oferty aplikatorów Lyapko. Posiada największy obszar oddziaływania, dzięki czemu jest bardzo efektywny i chętnie używany przez terapeutów. Dzięki swojej dużej powierzchni 560 × 290 mm zabieg obejmuje praktycznie całą długość kręgosłupa.

Poleca się stosowania maty jako aplikator do pleców. Mata jest używana głównie do zabiegów w pozycji leżącej do profilaktyki i terapii chorób oraz uszkodzeń aparatu ruchowego. Jest także stosowana do schorzeń takich jak: objawy rwy, dyskopatie, wypukliny i przepukliny krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe, bóle mięśni, skrzywienia kręgosłupa i wiele innych. Możemy także ją stosować na brzuchu, leżąc bezpośrednio stroną do maty. Taka forma Pomaga w walce z zaparciami, kolką i otyłością.

Mate MAX możemy stosować jako dywanik do masażu i zabiegów refleksologicznych stóp, które wykonujemy w pozycji siedzącej. Zabiegi te poprawiają funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz krążenie krwi w organizmie.

Warunkiem pomyślnego leczenia i braku dyskomfortu jest prawidłowe ułożenie użytkownika na macie. Dzięki temu ciało po chwili odczuwa uczucie komfortu i ciepła. Organizm zaczyna otrzymywać pozytywne wibracje i pulsacje. Zabieg najczęściej kończy się u użytkownika spokojnym i zdrowym snem. Trzeba pamiętać, że przed rozłożeniem maty w miejscach położenia kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego podłożyć małe poduszki lub nieduże ręczniki.

Gdy uczucie dyskomfortu utrzymuje się w kolejne 10-15 minut, aplikator należy zastosować ponownie w następnym dniu. Powtarzające się uczucie dyskomfortu może być przyczyną: nieprawidłowego ułożenia aplikatora.

By pozbyć się uczucia dyskomfortu, należy unieść się nad aplikatorem i położyć się na nim ponownie, podkładając pod stawy kolanowe miękki wałek.

Dużym czynnikiem prawidłowego działania aplikatora jest czas oddziaływania aplikatora na skórę, odpowiedni czas jest kluczem do uzyskania oczekiwanego efektu:

- w celu tonizowania, znieczulenia przy ostrych bólach, dla podwyższenia wydolności i ciśnienia tętniczego przy hipotonii-ok 7-10 minut;

- w celu osłabienia bądź nawet usunięcia długotrwałych chronicznych bólów, obniżenia ciśnienia tętniczego, efektu relaksacyjnego i usypiającego – ok. 15-30 minut i dłużej.

W zależności od wrażliwości skóry człowieka, czas wykonywania zabiegu będzie inny. Wyznacznikiem zakończenia zabiegu, będzie uczucie przenikającego ciepła w miejscu zastosowania aplikatora oraz narastające stopniowo uczucie dyskomfortu.

Zaleca się stosowanie aplikatora systematycznie od 1 do 2 tygodni. Zabieg można powtórzyć po 10-14 dniowej przerwie. Codzienne stosowanie aplikatora w ciągu kilku miesięcy poprawia samopoczucie, usuwa chroniczne bóle, obniża wagę, podwyższa wydolność organizmu.

 

Specyfikacja produktu

wymiary 290 × 560 mm
odstępy miedzy igłami 6,2 mm
ilość igieł 4538
skład igieł żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
podstawa guma medyczna
okres gwarancji 12 miesięcy

 

Utrzymywanie i dezynfekcja

W warunkach domowych — zaleca się mycie aplikatora przy pomocy mydła w płynie i bieżącej wody oraz wysuszenie po umyciu strumieniem gorącego powietrza (suszarką). W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu. Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 – 7 lat.