Aparaty do drenażu limfatycznego

Kompleksowy system do regeneracji Aquilo

Kompleksowy system do regeneracji Aquilo

Na zamówienie. Czas dostawy do 7 dni
Aquilo to kompleksowy system do regeneracji łączący w sobie elementy drenażu oraz krioterapii, ulga w bólu i stanach zapalnych, zasilanie akumulatorowe...
8 900,00 zł

Aparaty do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny jest brdzo popularną i skuteczną metodą walki z cellulitem. Jest całkowicie bezbolesny i relaksujący, działa oczyszczająco na organizm. Zabieg wspomaga walkę z cellulitem i likwiduje obrzęki nóg. Zalecany jest również w przypadku żylaków. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla kobiet wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Drenaż limfatyczny pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg.

Aparat do drenażu limfatycznego

Aparaty do drenażu limfatycznego zapewniają wykonanie bezpiecznego i skutecznego zabiegu przywracającego drenaż tkankowy. Urządzenia i sprzęt do masażu zawierają kilkukomorowe mankiety, w których można regulować czas pracy i zakres ciśnienia. Drenaż limfatyczny ma szerokie zastosowanie w gabinetach kosmetycznych, salonach masażu, SPA, i u fizjoterapeutów. Chętnie korzystają z niego także sportowcy. Podczas leczenia stosuje się 2 fazy, fazę przesuwną i odprężenia. W pierwszej z nich dochodzi do przemieszczania się płynu (limfy) w kierunku węzłów chłonnych, w drugiej zaś poprzez biernie utrzymywany kontakt z tkanką znów następuje napełnienie naczyń limfatycznych.

Jak działa aparat do drenażu limfatycznego?

Aparaty przeznaczone do presoterapii wykonują mechaniczny drenaż limfatyczny, zwany również pneumatycznym masażem sekwencyjnym lub masażem uciskowym. Na dany obszar leczenia nakłada się specjalny rękaw (mankiet) wypełniany powietrzem. Dostarczane jest ono przy pomocy aparatu (kompresora, sterownika) i rozprowadzane przez giętkie kanaliki. Wypełniające się powietrzem komory wywierają ucisk na masowane partie ciała.

Przed wyborem aparatu do drenażu limfatycznego warto zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Czy znajdzie się w domu (warto wybrać aparat prosty w użyciu i o niewielkich rozmiarach) czy gabinecie rehabilitacyjnym (nieco większy, stacjonarny przeznaczony do profesjonalnej obsługi). Należy wybierać aparaty, które mają dużą liczbę komór - są one znacznie dokładniejsze. Wyświetlacz LCD pozwoli kontrolować wszystkie parametry zabiegu.

Wskazania do drenażu limfatycznego

Osoby, którym polecany jest zabieg presoterapii borykają się najczęściej z obrzękami limfatycznymi, obrzękami tłuszczowymi, obrzękami żylno-limfostatycznymi i obrzękami po urazach i operacjach. Masaż powszechnie wykonywany jest wśród sportowców, stanowiąc uzupełnienie regeneracji powysiłkowej. Terapia uciskowa należy do tzw. kompleksowej terapii udrażniającej (CDT). Obok prestoterapii obejmuje ona bandażowanie wielowarstwowe, ćwiczenia oraz pielęgnację skóry. Terapia ma 2 fazy – skoncentrowanie na największej możliwej redukcji obrzęku, a następnie fazę mającą na celu podtrzymanie wyników leczenia.

Które partie ciała można poddać masażowi limfatycznemu?

Presoteriapia może być skutecznie stosowana w przypadku kilku partii ciała, wykonuje się ją głównie na:

 • nogi - drenaż limfatyczny nóg przynosi ulgę i pomaga w redukcji pojawiających się obrzęków czy uporczywych żylaków. Przynoszą ulgę zmęczonym łydkom. Polecany jest osobom, które wykonując pracę stoją po kilka godzin dziennie.

 • twarz - presoteria twarzy poprawia ukrwienie i przepływ limfy, dzięki czemu oczyszcza skórę z toksyn. Drenaż jest powszechnie stosowany w medycynie estetycznej, aby zredukować obrzęki i zasinienia po zabiegach.

 • ręce - drenaż limfatyczny kończyn górnych obejmuje całą kończynę od dołów pachowych po palce.

 • brzuch - presoterapia wskazana jest dla osób otyłych lub borykających się z cellulitem. Niweluje tzw. obrzęki lipidowe i zwalcza bolesną tkankę tłuszczową.

Zalety drenażu limfatycznego

 • skutecznie ujędrnia skórę,

 • niweluje ból,

 • redukuje cellulit, obrzęki,

 • oczyszcza organizm z toksyn,

 • usprawnia przepływ krwi i limfy,

 • zapobiega stanom zapalnym,

 • pomaga sportowcom w szybkiej regeneracji mięśni.

 

Profesjonalne urządzenie do presoterapii i drenażu limfatycznego

Oferujemy profesjonalne urządzenia do presoterapii i drenażu limfatycznego. Pozwalają one na bezpieczne i skuteczne prowadzenie zabiegów pneumatycznego masażu sekwencyjnego, nazywanego właśnie drenażem limfatycznym.

W naszej ofercie znajdzie się urządzenie do presoterapii i drenażu limfatycznego do zastosowań domowych, jak i do specjalistycznych gabinetów kosmetycznych, salonów masażu, SPA czy dla fizjoterapeutów.

Wybierając urządzenie do presoterapii, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Odmienny może być m.in. zakres ciśnienia i możliwy czas jego utrzymania w komorach, ilość komór w mankietach (jak i ilość możliwych do jednoczesnego podłączenia mankietów). Urządzenie do presoterapii i drenażu limfatycznego może oferować różne tryby pracy, a także możliwość programowania własnych.

Urządzenia do presoterapii

W naszym asortymencie dostępne są profesjonalne urządzenia do presoterapii oferujące różne możliwości i funkcje. Mamy urządzenia do presoterapii do samodzielnego przeprowadzania zabiegów w domu, jak i takie do zastosowań profesjonalnych.

Urządzenie do presoterapii pozwala na wykonywanie masażu uciskowego. To zabieg wyjątkowo pomocny w leczeniu zaburzeń cyrkulacji chłonki lub krwi, choroby Raynauda czy zaburzeń troficznych skóry. Urządzenie do presoterapii może być przydatne również do redukcji blizn, regeneracji mięśni po urazach czy w profilaktyce zakrzepowo-zatorowej. Wiele osób stosuje urządzenia do presoterapii również do walki z otyłością, redukcji cellulitu i modelowania sylwetki.

Masaż uciskowy wykonywany z pomocą urządzenia do presoterapii ma więc wiele zastosowań. Pomaga nie tylko w przypadku chorób. Ma też działanie odprężające i relaksujące, pomaga redukować zmęczenie i wspomaga metabolizm.