Aplikator wieloigłowy Lyapko „Poduszka” 5,8

Aplikator wieloigłowy Lyapko "Poduszka" 5,8

- wiąże ze sobą obszar maty z igłami, które są umieszczone w uniwersalnym rozstawie - 5,8 mm oraz komorę do napełniania powietrzem. Idealnie sprawdza się w zastosowaniu do różnych fizjologicznych krzywizn ciała, jednak najlepiej stosuje się jej w okolicach szyi. Sprawdza się równie dobrze do stosowania na odcinku lędźwiowym, pasie barkowym, a także innych częściach ciała. Dobrą jakość zawdzięcza również funkcji dostosowania nacisku igieł na skórę, polepsza to ogólny komfort.

Ważnym aspektem przeprowadzenia prawidłowego zabiegu jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całym obszarze aplikatora. Dzięki poduszce Lyapko nie musimy się zastanawiać nad przygotowaniem miejsca zabiegu, wystarczy ją jedynie napompować powietrzem i można prawidłowo wykonać zabieg. Poduszkę możemy napełnić powietrzem według własnego uznania i potrzeb po kontakcie z aplikatorem. Jeśli chcemy, by nasze odczucia były bardziej wyraziste - powinniśmy napompować mocniej i odwrotnie. Aby otrzymać lżejsze doznanie, aplikator powinien być wypełniony powietrzem w mniejszym stopniu. Najważniejszym wskaźnikiem prawidłowego użycia maty jest komfort podczas wykonywania zabiegu.

Dzięki swojej wielofunkcyjnej konstrukcji aplikator możemy wygodnie stosować w pozycji leżącej, stojącej i siedzącej, dostosowując kształt poduszki do indywidualnych cech fizjologicznych użytkownika. Poduszka posiada na odwrocie gumowe wypustki, które mogą być używane do masażu powierzchni skóry. Można spuścić powietrze z komory aplikatora, co pozwala na przykład na zabranie go ze sobą w podróż.

 

Dane techniczne

wymiary 165 × 385 mm
odstępy miedzy igłami 5,8 mm
ilość igieł 1856
skład igieł żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
podstawa guma medyczna
okres gwarancji 12 miesięcy

 

 

Utrzymanie i dezynfekcja

W warunkach domowych — zaleca się mycie aplikatora przy pomocy mydła w płynie i bieżącej wody oraz wysuszenie po umyciu strumieniem gorącego powietrza (suszarką). W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu. Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 – 7 lat.

Możliwość dokupienia metodyki stosowania w formie papierniczej.