Aplikator wieloigłowy Lyapko „Duet”

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Lyapko
  • Dostępność: Na zamówienie. Czas dostawy od 3 do 14 dni
  • szt.
  • 100,00 zł
  • Oblicz

Do każdego zamówienia dodajemy bezpłatny przewodnik „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, w którym szczegółowo opisana została istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych oraz wskazania do wymienionych terapii oraz opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Aplikatory wieloigłowe „Duet” 6,2 Ag
  oraz
„Duet” 5,8 Ag przeznaczone są do stosowania w okolicy kręgów szyjnych, piersiowej i krzyżowo-lędźwiowej części kręgosłupa i innych mniejszych powierzchniach na ciele.

Małe aplikatory mogą być wykorzystywane do długotrwałego noszenia w miejscach odczuwania największego natężenia, bólu lub w strefach największego umiejscowienia punktów akupunkturowych. Zaleca się nosic je pod pasem, elastycznym bandażem lub opaską uciskową. Czas noszenia od 30 mniut do 2-3 godzin.

W połączenieniu z większymi aplikatorami plaskimi można stworzyć matę do leżenia.

Zastosowanie płaskich aplikatorów jest rozwiązaniem, które nie wymaga dodatkowego wysiłku od pacjenta oraz asekuracji innych osób. Dzięki aplikatorom szybko można pozbyć się bólu, napięcia nerwowego wywołanego stresem, zmęczenia, odbudować zdolność do pracy, uzyskać pozytywny efekt terapeutyczny przy różnych stanach patologicznych, naładować organizm energią na cały dzień.

Rozstaw igieł aplikatora dobiera się według indywidualnej wrażliwości skóry, która nie zawsze uzależniona jest od wieku.
Aplikator 6,2 Ag zalecany jest dla osób o normalnej wrażliwości skóry oraz dla osób większej budowy ciała, natomiast 5,8 Ag zaleca się stosować u dzieci i osób, z podwyższoną wrażliwością skóry, bądź szczupłej budowy ciała.

Aplikatory podczas stosowania stykają się ze skórą, jednak nie uszkadzają jej. Nie mają styczności z krwią, nie powodują skutków ubocznych. Aplikatory pobudzają do działania funkcje ochronne organizmu.Wysokie właściwości lecznicze otrzymuje się wskutek powstających w skórze, na ostrzach igieł i między nimi galwanicznych prądów i w wyniku tego podwyższonej mikroelektroforezy metali w organiźmie.

Czas oddziaływania na skórę zależy od występowania konkretnych objawów. Przy objawach typu „+”; (ostre i intensywne bóle, nerwowość, pobudliwość, bezsenność) zaleca się używania aplikatorów w drugiej połowie dnia lub przed snem. Czas oddziaływania przy pomocy aplikatora płaskiego ok. 15-30 min. i więcej.

Przy objawach typu „-„ (chroniczne bóle – najczęściej pojawiające się w nocy, senność, słabość, obniżenie czucia, u osób osłabionych przez chorobę i u osób starszych) zaleca się używania aplikatorów w godzinach porannych i w pierwszej połowie dnia. Czas oddziaływania przy pomocy aplikatora płaskiego ok. 7-10 min.

Aplikatory podczas stosowania stykają się ze skórą, jednak nie uszkadzają jej. Nie mają styczności z krwią, nie powodują skutków ubocznych. Aplikatory pobudzają do działania funkcje ochronne organizmu.

Wysokie właściwości lecznicze otrzymuje się wskutek powstających w skórze, na ostrzach igieł i między nimi galwanicznych prądów i w wyniku tego podwyższonej mikro elektroforezy metali w organizmie.

 

UTRZYMANIE W CZYSTOŚCI I DEZYNFEKCJA

W warunkach domowych — zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).

W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu.