Aplikator Lyapko "Rumianek M" 5,0 Ag

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Lyapko
  • Dostępność: Na zamówienie. Czas dostawy od 3 do 14 dni
  • szt.
  • 290,00 zł
  • Oblicz

Usługa Flex Delivery Service, w której jedną z form doręczenia paczki jest zgoda odbiorcy na pozostawienie paczki we wskazanym miejscu bez podpisu. Pozwala to uniknąć bezpośredniego kontaktu między kurierem a odbiorcą, co minimalizuje ryzyko zarażenia między stronami.

Usługa Flex Delivery Service, w której jedną z form doręczenia paczki jest zgoda odbiorcy na pozostawienie paczki we wskazanym miejscu bez podpisu.

Pozwala to uniknąć bezpośredniego kontaktu między kurierem a odbiorcą, co minimalizuje ryzyko zarażenia między stronami.

 

Aplikator „Rumianek” 5,0 Ag jest aplikatorem uniwersalnym. Jego cechy charakterystyczne to: niezwykły kształt, wielka powierzchnia oddziaływania i posiadanie “ruchomych płatków”. Wszystko to zabezpiecza podwyższoną efektywność leczniczą aplikatora.

Rozstaw igieł: 5,0 mm, rozmiar D=31cm.
Skład: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro, guma medyczna.

Można go stosować na plecy, ramiona, klatkę piersiową, obszar kręgosłupa, odcinek krzyżowo-lędźwiowy, można też na niego wygodnie kłaść się brzuchem. „Rumianek” można stosować też skutecznie na duże stawy, ponieważ, przyjmuje formę ciała, maksymalnie styka się z skórą. Regulacja aplikatora elastycznym bandażem na strefy dużych stawów, klatki piersiowej, lędźwi, brzucha daje możliwość wykonywania aktywnych ruchów podczas seansu, nie uszkadzając skóry.

Aplikatory Lyapko to elastyczne maty, wałki i aplikatory-pasy. Igły które wytwarzane są z niezbędnych dla organizmu metali: cynku, miedzi, żelaza, niklu i srebra. Wysokie właściwości lecznicze otrzymuje się wskutek powstających w skórze, na ostrzach igieł i między nimi galwanicznych prądów i w wyniku tego podwyższonej mikroelektroforezy metali w organiźmie. W procesie wykorzystania aplikatorów igły stykają się ze skórą, nie uszkadzają jej jednak. Nie mają styczności z krwią. Nie powodując skutków ubocznych aplikatory pobudzają do działania funkcje ochronne organizmu.

Czas oddziaływania na skórę zależy od występowania konkretnych objawów i efektu, który chcemy osiągnąć: Przy objawach typu „-„ (chroniczne bóle – najczęściej pojawiające się w nocy, senność, słabość, obniżenie czucia, u osób osłabionych przez chorobę i u osób starszych) zaleca się używania aplikatorów w godzinach porannych i w pierwszej połowie dnia. Czas oddziaływania przy pomocy aplikatora 7 - 10 min.

Przy objawach typu „+”; (ostre i intensywne bóle, nerwowość, pobudliwość, bezsenność) zaleca się używania aplikatorów w drugiej połowie dnia albo przed snem. Czas oddziaływania przy pomocy aplikatora 15 - 30 min. i więcej.

Ważnym warunkiem pomyślnego leczenia i braku odczuć dyskomfortu jest poprawne układanie się na aplikatorach. Przy poprawnym układaniu względne-niewygodne odczucia pierwszych pięciu minut przechodzą w odczucia przyjemnego ciepła, wibracji, pulsacji, często kończą się pełnowartościowym zdrowym snem. Żeby poprawnie ułożyć aplikatory, koniecznie trzeba najbardziej precyzyjnie ułożyć zgięcia kręgosłupa z pomocą poprawnie ułożonych poduszek i skręconych wałkami ręczników frotowych.

Przy dyskomforcie w ciągu 10 -15 minut, aplikator należy stosować tylko po upływie 5 -10 godzin lub dopiero w dniu następnym. Przyczynami odczuć dyskomfortu mogą być: nieprawidłowe nałożenie aplikatora, tzn. nierównomierność obciążenia na igły, zsunięcie się z aplikatura i towarzyszące temu zadrapanie skóry.

W celu usunięcia odczuć dyskomfortu należy unieść się nad aplikatorem i położyć się na nim ponownie, podkładając wcześniej pod stawy kolanowe miękki wałek. Czas terapii leczniczej – 1 – 2 tygodnia. Można ją powtórzyć po upływie 2 – 4 tygodni. W praktyce stosując codziennie aplikator w przeciągu kilku miesięcy, można liczyć na trwała poprawę samopoczucia, usunięcia chronicznych bólów, obniżenie wagi, podwyższenie życiowego wigoru i wydolności organizmu.

Rozstaw igieł aplikatora dobiera się według indywidualnej wrażliwości skóry, która nie zawsze uzależniona jest od wieku. Dla dzieci i osób, z podwyższoną wrażliwością skóry, bądź szczupłej budowy ciała, zaleca się stosować aplikatory i wałki z rozstawem igieł 3,5 - 5,8 mm.

W celu osiągnięcia właściwego efektu leczniczego obowiązkowo trzeba stosować różne aplikatory w każdym konkretnym przypadku, dlatego w apteczce podręcznej zaleca się posiadanie uniwersalnego kompletu aplikatorów, składającego się z: 2-ch płaskich (podwójnych albo pojedynczych) aplikatorów, 2 - 3 małych, 1 -2 aplikatora „Podróżnik” (może być noszony lub statystyczny), 1 - 2 wałków, na przykład, uniwersalny lub wałek duży.

W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się lizoforminy. W warunkach domowych - zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).

Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 - 7 lat.