Aplikator Lyapko Pas Uniwersalny

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Lyapko
  • Dostępność: Na zamówienie. Czas dostawy od 3 do 14 dni
  • szt.
  • 165,00 zł
  • Oblicz

Aplikator-wieloigłowy Lyapko «Pas uniwersalny» 4,3 Ag

Rozstaw igieł 4,3 mm, 
Składa się z 3 przesuwanych płytek i 2 regulowanych pasów 
Wymiary jednej płytki, regulowanej w okolicach oczu (2 szt.) – 100х66 mm, rozstaw igieł 4,3 mm; 
Wymiary płytki, regulowanej w okolicach potylicznej (1 szt.) – 175×66 mm, rozstaw igieł 4,3 mm; 
Skład: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro; podstawa: guma medyczna.


Aplikator wieloigłowy Lyapko «Pas uniwersalny» składa się z 3 ruchomych płytek i 2 regulujących pasków do umocowywania, które pozwalają zmieniać położenie płytek, aby wybrać najbardziej dogodne miejsce do oddziaływania na niewielkie odcinki głowy, tułowia, kończyn górnych i dolnych, a także dowolne inne odcinki twarzy: skronie, czoło, oczy, uszy, nozdrza, okolice ust, podbródka, szyi i owłosionej części głowy.

Płytki wykonane są z gumy, posiadającej przeznaczenie medyczne. Na nich umieszczone są igły z niezbędnych organizmowi metali: miedzi, cynku, żelaza, srebra i niklu.

Aplikator «Pas uniwersalny» stosowany jest w neurologii, okulistyce, kosmetologii. 
Aplikator-pas «Pas uniwersalny» zalecany jest do stosowania na różne problematyczne odcinki ciała W celu usunięcia zmęczenia, poprawienia samopoczucia, wzroku, słuchu, po pracy przy komputerze należy na okolice oczu (zamkniętych) oddziaływać aplikatorem od 2-3 minut do 12-15 minut od 1 do 10 razy dziennie.

W celu usunięcia napięcia psychicznego i emocjonalnego, poprawienia jakości snu, usunięcia opuchlizny pod oczami należy oddziaływać przez 15–25 minut.

Przy dystrofii siatkówki, częściowej atrofii nerwu wzrokowego czas oddziaływania wynosi 15 minut. Zaleca się 3 serie aplikacji po 10–12 dni, z przerwą 10–12 dni. Można powtórzyć po miesiącu po konsultacji z okulistą. Procedury wykonywać w pozycji siedzącej lub leżącej.

Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nowotworów łagodnych i złośliwych, otwartych ran, poparzeń, procesów ropnych powłok skórnych w miejscach zastosowania, w przypadku zapalenia spojówek, zapalenia powiek, ropiejących powiek, przy ostrych urazach i poparzeniach oczu.


W warunkach domowych — zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).


Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 – 7 lat.