Wybór składanego stołu do masażu

24-06-2019

Rozważania na temat wyboru składanego stołu do masażu zaczniemy nietypowo. Bo od porady jak tego nie robić. Otóż kierowanie się tylko i wyłącznie ceną jako głównym kryterium wyboru, przyniesie bardzo negatywny skutek szybciej niż można by się tego spodziewać.

Rynki całego świata zalewa fala tanich, chińskich produktów. Nie oznacza to oczywiście, że chińskie musi oznaczać złe. Niestety w większości tych przypadków takie jest. Uwierzcie nam, nie ma takiej możliwości aby stół, który kosztuje 200 zł był wykonany z takiej samej jakości materiałów, co stół za 1000 zł. Różnica w cenie nie wynika jedynie z różnych kosztów pracy...

Tani stół z czasem straci swoją stabilność, będzie rozchwiany. Podczas pracy będzie wydawał z siebie dźwięki.  Masaż powinien być wykonywany w nienagannej ciszy, zmąconej ewentualnie jedynie muzyką relaksującą. Skrzypienie stołu zdecydowanie nie jest tym co chcielibyśmy usłyszeć. Bardzo szybko zniszczeniu ulec może także tapicerka takiego stołu.

Przejdźmy zatem do meritum - jaki stół do masażu wybrać. W naszej ofercie mamy stoły do masażu dwóch polskich producentów. Są to marki Habys oraz MOV. Porównanie obu marek nie jest przedmiotem poniższych rozważań. Obie w naszej opinii stoją na odpowiednio wysokim poziomie, żeby ich wyroby traktować jako godne uwagi. Skupimy się na porównywaniu jedynie funkcjonalności, sposobu wykonania i różnych opcjach dodatkowych pomiędzy poszczególnymi modelami.

Pierwszym zasadniczym i jednocześnie zdecydowanie najważniejszym pytaniem jakie należy sobie zadać podczas takiego wyboru stołu jest: do jakiego rodzaju zabiegów będziemy go potrzebowali? I tak terapie manualne będą wymagały maksimum stabilności. Wykonując masaże relaksacyjne musimy zwrócić uwagę na komfort Klienta. Refleksoterapia wymaga dodatkowej funkcjonalności w postaci unoszonego panelu lędźwiowo krzyżowego i tzw nóg reiki. Masaże sportowe to konieczność najwyższej mobilności stołu.

Drugim kryterium jest konieczność mobilności. Jeżeli prowadzimy stacjonarny gabinet masażu to kupowanie składanego stołu może być złą decyzją. Najprostsze stacjonarne stoły do masażu mają większą funkcjonalność i są wygodniejsze w użytkowaniu niż najbardziej nawet zaawansowane konstrukcje składane.

Jeżeli zlecenia wyjazdowe pojawiają się czasami i dlatego potrzebny jest nam stół, który spełni jednocześnie funkcję stacjonarnego i przenośnego, to proponujemy wybrać stoły trójnożne o jak największej powierzchni. Zapewni to odpowiedni komfort pracy w gabinecie, a ciężar stołu nie będzie tak uciążliwy przy rzadszych wyjazdach.

Przy częstych wyjazdach, zdecydowanie warto postawić na mobilność stołu. Najważniejszym kryterium będzie zatem waga takiego stołu.

Wielkość blatu ma kluczowe znaczenie dla komfortu Klienta. Im większy blat tym większy komfort. Jednak równocześnie wzrasta waga stołu.

Paradoksalnie najczęstszym pytaniem, które zadają nam Klienci, dotyczy tego czy stół ma być aluminiowy czy drewniany. To ma jednak niewielkie znaczenie. Pomijając kwestie estetyczne i gusta, z którymi dyskutować nie zamierzamy, w skrócie można powiedzieć, że drewno nadaje się do wnętrza, a aluminium można stosować w plenerze. Różnice w wadze są w naszej opinii na tyle niewielkie, że można je pominąć.

 

Reasumując, można powiedzieć, że głównymi kryteriami w wyborze stołu składanego do masażu są: funkcjonalność, mobilność i wygoda Klienta.

Poniżej kilka naszych propozycji z omówieniem potencjalnego zastosowania:

  • stoły uniwersalne

MOV stół Premium

Stół o szerokości 68 cm, długości 180 cm. Waga oscyluje w granicach 15 kg. Konstrukcja stołu zapewni odpowiednią stabilność. Na stole wykonamy większość zabiegów nie wykluczając refleksoterapii. Dostępny także w wersji aluminiowej

Składany stół do masazu Premium

Habys stół Panda

Szerokość 60 lub 70 cm, długość 180 cm. Waga w zależności od wybranej szerokości oscyluje w obrębie 14 kg. Dla większej uniwersalności warto zdecydować się na wersję 70 cm. Stół można wyposażyć w ogromne ilości dodatków, personalizując go pod własne potrzeby. Dostępny także w wersji aluminiowej.

Składany stół do masażu Panda

 

  • Stoły do technik manualnych

MOV stół Premium Ultra

Szerokość 68 cm, dodatkowe podparcie w postaci trzeciej, środkowej pary nóg. Duża powierzchnia i maksymalna stabilność. Dostępny także w wersji aluminiowej.

Składany stół do masażu Premium Ultra

 

Habys stół Medmal

Szerokość 60 lub 70 cm, dodatkowa środkowa para nóg. Maksymalna stabilność. Dostępny także w wersji drewnianej.

Składany stół do masażu Medmal

 

  • Stoły do masażu sportowego

MOV stół Lite Sport

Niska waga - 8,59 kg bez wyposażenia. Szerokość 55 cm, długość 170 cm. Bardzo wysoka mobilność. Konstrukcja aluminiowa umożliwia korzystanie w plenerze.

Składany stół do masazu Lite sport

 

 

Habys stół Aero

Szerokość do wyboru 50, 60 lub 70 cm, długość 165 cm. Waga w zależności od szerokości to 8,2, 9,5 lub 10,5 kg

Składany stół do masażu Aero