Aquavibron i urządzenia wspomagające

26-06-2019

Przyjrzymy się bliżej aparatowi do masażu wibracyjnego Aquavibron. Mimo prób jakość, funkcjonalność i prostota działania urządzenia marki MEDIMARK, nie zostały do dzisiaj podrobione. Powstały także urządzenia, które mają za zadanie zmniejszyć koszty używania oraz poprawić mobilność samego aparatu Aquavibron.

 

Aparat do masażu Aquavibron w założeniu przekształca energię kinetyczną wody, pochodzącej bezpośrednio z kranu lub z urządzeń zamykających obieg wody, w wibracje gumowej membrany, znajdującej się na końcówce urządzenia. Założenie to jest wspaniałe w swojej prostocie i jeszcze bardziej genialne w skutkach działania. Skuteczność Aquavibronu została potwierdzona przez wiele autorytetów w dziedzinie fizykoterapii oraz sprawdzona w wielu ośrodkach sanatoryjnych i szpitalnych.

 

Masażer używać można zarówno w warunkach domowych jak i w warunkach klinicznych. Jest niezwykle prosty w obsłudze. Można zamontować w zasadzie do każdego rodzaju kranu, ale takie rozwiązanie jest niepraktyczne z dwóch powodów. Po pierwsze węże aparatu mają 1,5 metra długości. Ich przedłużanie jest niewskazane ze względu na utrzymanie poprawnej pracy membrany, a taka ich długość zmusza użytkownika do ustawienia stanowiska w miejscu gdzie znajduje się ujęcie wody lub do zainstalowania takowego w miejscu gdzie masaż faktycznie chce wykonywać. Po drugie aparat może zużyć nawet 5 litrów wody na minutę. W warunkach sporadycznego, domowego stosowania, fakt ten można zaniedbać. Jednak w przypadku stosowania profesjonalnego, urządzenie wygeneruje dodatkowe, niepotrzebne koszty eksploatacyjne.

Rynek, który przecież nie znosi pustki, zareagował na te dwa mankamenty. Pojawiły się urządzenia, które w założeniu mają je zlikwidować.

Są to:

Zamknięty Obieg Wody

Zamknięty Obieg Wody

 

Ekompompa

Ekopompa

 

Porównawczo urządzenia te w zasadzie działania różnią się jedynie w szczegółach. Nie bierzemy oczywiście pod uwagę kwestii estetycznych. Pierwsza różnica polega na różnym podejściu do schładzania pompy. W Zamkniętym Obiegu Wody pompa chłodzona jest wodą z obiegu, dlatego wymusza to zastosowanie większego zbiornika z wodą. ma on pojemność 25 litrów. Powoduje to, że urządzenie jest cięższe, mniej mobilne. Ekopompa chłodzona jest wentylatorem, a zbiornik ma 10 litrów pojemności, z czego minimum uzupełnienia wodą wynosi 7 litrów. Powoduje to zwiększenie jego mobilności poprzez zmniejszenie wagi urządzenia.

Druga zasadniczą różnicą, ale nie mającą już wpływu na samo działanie urządzenia jest fakt, że Ekopompa została poddana żmudnemu i drogiemu procesowi certyfikacji. Sprzedawana jest zatem z podatkiem VAT w wysokości 8% oraz jest wpisana do rejestru wyrobów medycznych. Zamknięty Obieg Wody nie posiada certyfikacji jako wyrób medyczny i sprzedawany jest z 23% stawką VAT.

Trzeba również zaznaczyć, że porównanie ceny wypada znacząco na korzyść Zamkniętego Obiegu Wody.