Aparaty do drenażu limfatycznego Metrum Cryoflex

28-06-2019

Drenaż limfatyczny główne zastosowanie znajduje w leczeniu obrzęków kończyn o różnej etiologii. Zaznaczyć jednak trzeba, że nie jest to jedyna opcja, w której możemy użyć tego typu apartów. Bardzo popularne stają się także metody likwidacji cellulitu za pomocą metody kombinowanej. Używa się w tym celu aparatów właśnie do drenażu limfatycznego oraz pomocniczo apartów do krioterapii. Przy okazji polecamy zapoznać się z ofertą aparatów do krioterapii w tym miejscu.

 

Jednym z liderów w dziedzinie produkcji aparatów do drenażu limfatycznego, jest w pełni polska marka Metrum Cryoflex. Warto zaznaczyć, że sprzęt tej marki jest w całości produkowany w Polsce oraz, że powstał w wyniku polskiej myśli technicznej.

 

Producent ten ma w swojej ofercie dwa modele aparatów do drenażu limfatycznego.

Aparat do drenażu limfatycznego Boa Mini Plus

Model Boa Mini Plus obsługuje mankiety 5 komorowe. Jest także w stanie napompować mankiety łączone, np. spodnie 10 komorowe, ale wymagany jest zakup odpowiedniej jego wersji. Stworzony został przede wszystkim do gabinetów rehabilitacyjnych oraz do opieki domowej. Aparat wykorzystuje dziewięć różnych algorytmów oraz może wykonywać masaż wstępujący lub zstepujący. Aparat posiada 7 zaprogramowanych sekwencji masażu. Ciśnienie w komorach regulować można w zakresie od 30 do 140 mm Hg. Ze względu na niewielką wagę aparatu - 4 kg, aparat Boa Mini Plus jest łatwy w przenoszeniu i z tego powodu z powodzeniem może być wykorzystywany w mobilnych praktykach.

 

Aparat do drenażu limfatycznego BOA MAX 2

Drugim, o wiele bardziej zaawansowanym, aparatem do drenażu limfatycznego tej marki jest model BOA MAX 2. Ze względu na swoje zaawansowanie technologiczne aparat ten znajdzie zastosowanie głównie w ośrodkach rehabilitacyjnych i medycyny estetycznej. BOA MAX 2 obsługuje mankiety 12 oraz 24 komorowe. 21 algorytmów masażu, masaż wstępujący, zstępujący i przede wszystkim algorytm do drenażu limfatycznego metodą E. Voddera czynią go w naszej opinii najbardziej zaawansowanym urządzeniem tego typu, na polskim rynku

 

Warto wspomnieć, że dokonując zakupu dowolnego apartu marki Metrum Cryoflex w cenie aparatu jest przeprowadzenie indywidualnego szkolenia z jego obsługi.

 

Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z całą ofertą na aparaty do drenażu limfatycznego.