Mata masująca Materac Infrared IR łóżko z masażem

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Produkt archiwalny - wycofany z oferty sklepu
    Czas realizacji: wysyłka od ręki

Zaawansowana mata masująca w formie materaca. Łóżko z silnym masażem wibracyjnym. Posiada 3 strefy podgrzewania daleką poczerwienią infrared IR i 16 różnych programów masażu. Redukuje stres i łagodzi ból.

Masaż wibracyjny: Tak
L-Shape: Nie
Masaż Shiatsu: Nie
Zero Gravity: Nie
Skanowanie wzrostu: Nie
Masaż karku: Tak
Diagnostyka napięcia mięśni: Nie
Masaż ostukujący: Nie
Masaż uciskowy (Tajski): Nie
Podgrzewanie: Nie
Masaż kamieniami nefrytowymi: Nie
Zasilanie z gniazda 12 V: Nie
Ilość głowic masujących: 10

 

„Przyjemne drgania, ucisk i ciepło działające na ciało przyczyniają się do utrzymania dobrego stanu zdrowia”

 Materac masujący Infrared

Masaż matą masującą - materacem IR Infra Red polega na przyjemnych wibracjach i nacisku na skórę, powoduje to uwalnianie się hormonu zwanego oksytocyna, który redukuje stres i łagodzi ból. Tu leży tajemnica masażu, podczas stymulacji wytwarzania endorfiny, tzw „hormonu szczęścia”, czujemy się lepiej, oddycha się bardziej spokojnie i człowiek się relaksuje.

Nasz sposób życia ubogi w sport, brak aktywności fizycznej oraz nadmierny stres powoduje skurcze mięśni, napięcia przez co naczynia krwionośne nie mają odpowiedniej przestrzeni aby doprowadzić krew do mięśni. Również takie dolegliwości jak bliznowacenie tkanek w następstwie urazu lub długim brakiem ruchu mięśnie po np. interwencji chirurgicznej. Rozwiązaniem tego problemu jest głównym celem terapii masażu. W ostatnich czasach technologia jest w służbie nowoczesnej medycyny. Opracowanie i stworzenie maty masującej typu materac do masażu z wibracją falową ma na celu poprawie zdrowia w domu oraz w gabinecie masażu. Materac masujący silnymi wibracjami z podgrzewaniem infrared  może być Twoim prywatnym masażystą gotowym do pracy o każdej porze dnia i nocy.

Korzyści ze stosowania materaca IR - maty masującej z silnym masażem wibracyjnym

 

- Łagodzi ból w całym ciele

- Wzmacnia Twoją skórę

- Poprawia postawę ciała i jego mechanikę

- Łagodzi bóle i napięcia mięśni

- Łagodzi bóle i napięcia powięzi

- Łagodzi ból stawów i zwiększa zakres ruchu

- Poprawia krążenie krwi

- Poprawia oddychanie

- Poprawia Detoksykacje

- Łagodzi stres

- Buduje silny układ odpornościowy

- Poprawia przepływ energii

 

 

Wspomaganie krążenia krwi

 

Długofalowe skutki masażu są większe niż powierzchniowe. Lepsze krążenie krwi jest częścią reakcji łańcuchowej, która występuje w organizmie, podczas stosowania regularnej terapii masażu.

Dobra cyrkulacja rozluźnia mięśnie i tlen może zostać dostarczony do tkanek, które zaczną się regenerować. Masaż ułatwia krążenie, ponieważ ciśnienie tworzone techniką masażu faktycznie porusza krew przez zatłoczone obszary. Umożliwia to także napłynięcie nowej krwi. Ściskanie i ciągnięcie również wypłukuje kwas mlekowy z mięśni i poprawia krążenie płynu limfatycznego, który przewozi odpady metabolizmu z mięśni i narządów wewnętrznych, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i poprawie funkcjonowania organizmu. Poprawa krążenia krwi to jest jeszcze jedna korzyść z masażu. W połączeniu z zrównoważoną dietą i regularnymi ćwiczeniami, masaż może być potężnym, naturalnym sojusznikiem dla zdrowszego stylu życia.

Regularny masaż bardzo pozytywnie wpływa na krążenie, ponieważ:

Zwiększa wielkość i liczbę otwartych naczyń włosowatych. Powoduje to że, tkanka otrzymuje więcej substancji odżywczych, tlenu i zwiększa przemianę materii w komórkach. Stymulują produkcję krwi w przypadkach niedokrwistości. Wpływają na krążenie limfy. W przypadku obrzęku tkanek,  pomaga eliminować toksyczne odpady. Uwalnia endorfiny - aminokwasy - to jest naturalny środek przeciwbólowy.

 

 

Promieniowanie dalekiej podczerwieni (Far Infrared Ray FIR)

Światło podczerwone jest niewidzialną częścią widma światła słonecznego. Można jednak, czuć ten typ światła, postrzegając go jako ciepło. Nasze słońce wytwarza większość swojej produkcji energii w segment widma podczerwieni. Nasza atmosfera posiada "okienko", w którym filtruje
promienie podczerwone w zakresie od 7 do 14, które bezpiecznie docierają do powierzchni Ziemi.
Nasze ciała emitują energię podczerwoną w zakresie 3-50 mikronów, gdzie wyjście jest na 9,4 mikronów. Nasze dłonie emitują energię podczerwoną na w zakresie 8-14 mikronów. Uzdrawianie dłońmi jest tradycją w Chinach mającą 3000 lat, oparte jest na naturalnym promieniowaniu podczerwieni. Jedna z cech charakterystycznych dla promieniowania dalekiej podczerwienie jest łatwość przenikania przez tkankę ludzkiego ciała. Gdy to nastąpi tworzy się naturalny rezonans, który ma wiele korzystnych właściwości. Na przykład, kiedy toksyczne gazy takie jak dwutlenek węgla i dwutlenek siarki albo toksyczne substancję takie jaki ołów czy rtęć spotykają duże molekuły wody, wiązania jonowe atomów trzymają się za pomocą cząsteczek wody. Ponieważ występuje rozpad wiązania, zamknięte w kapsułkach toksyczne gazy i inne substancje są zwolnione. Terapia FIR była używana przez ponad trzydzieści lat w leczeniu pacjentów z rożnymi problemami zdrowotnymi i ma pozytywne wyniki. Wyszczególnić można następujące dolegliwości które łagodzi terapia podczerwienią: zapalenie stawów, nadciśnienie, łagodny przerost prostaty, wysoki poziom cholesterolu, ból, hemoroidy, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie błony śluzowej żołądka, astma i zapalenie oskrzeli, ból gardła, napięcie mięśni, zimne dłonie i stopy, trądzik, wypryski i łuszczyca. Terapia światłem FIR jest uważana za nieszkodliwa i jest powszechnie stosowana. Badania wykazują, że pacjenci doznają minimalnych, a najczęściej nie występują żadne skutki uboczne. Najczęściej są dostrzegane różne pozytywne rezultaty.

 

 

Jaki rodzaj masażu preferujesz?

Za naciśnięciem klawisza możesz wybrać strefę masowanego ciała np. szyję i ramiona, plecy, dolne plecy, pośladki, uda i nogi.

Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Czy chcesz wybrać masaż stymulujące relaks mięśni w dużym stopniu czy tylko kojący i relaksujący masaż wibracyjny.

Twój wybór jest aktywowany poprzez wybranie odpowiednich klawiszy. Więc można podłączać lub odłączać każdą strefę masażu poprzez masaż indywidualny bardziej lub mniej intensywnie,

w zależności od intensywności masażu jaki preferujesz.

Łóżko masujące Materac IR posiada 5 niezależnych stref masażu

 

Z1 – strefa 1 – szyja, kark, ramiona

Z2 – strefa 2 – rejon górnych pleców

Z3 – strefa 3 – rejon dolnych pleców

Z4 – strefa 4 – masaż pośladków i ud

Z5 – strefa 5 – masaż łydek i stóp

 Opis funkcji pilota materaca masującego Infrared

Mata masująca Materac IR posiada16 programów masażu

 

Każdy z programów może nie tylko zmieniać intensywność i czas trwania masażu ale również rodzaj masażu w zależności od potrzeb. Można włączać i wyłączać każdą ze stref masażu oraz regulwawać intensywność masażu w danej strefie podczas trwania masażu.

16 Programów masażu

Każdy z programów może nie tylko zmieniać intensywność i czas trwania masażu ale również rodzaj masażu w zależności od potrzeb. Można włączać i wyłączać każdą ze stref masażu.

Opis programów
P1 – strefy Z1-Z2-Z3-Z4-Z5-Z4-Z3-Z2-Z1 (-Z2-Z3-Z4…) itd. Od głowy do stóp i do głowy
P2 – strefy Z1-5 - masaż ciągły, statyczny
P3 – strefy Z5-Z5+Z4-Z4+Z3-Z3+Z2-Z2+Z1-Z1- (Z5-Z5+Z4…) itd. od stóp do głowy. Masaż limfatyczny
P4 – strefy Z1-5 max-min-max- (min-max…) itd. Fala
P5 – strefy Z1-5 pulsacja
P6 - Z5 tylko w strefie 5 na stopy
P7 - P1/ 2min, P3/ 6min, P2/ 7 min. rozluźnia stwardnienia mięśni
P8 - P1/1 min, P5/5 min, P2/5min, P3/4min. Kojący na ból pleców
P9 - P1/3 min, P4/3 min, P3/9 min. relaksujący na kark
P10 - P1/4 min, P2/3 min, P3/8 min.
P11 - P1/1 min, P3/5 min, P2/4 min, P3/5 min.
P12 - P1/2 min, P3/13 min. przyspiesza metabolizm
P13 - P2/3 min, P5/3 min, P2/4 min, P3/5 min. regeneracja
P14 - P2/7 min, P5/3 min, P2/5 min. redukuje tłuszcz brzuszny
P15 - P1/2 min, P3/6 min, P4/7 min. głęboki relaks
P16 - P2 at max. Sport aktywny

 

Zawartość zestawu łóżka masującego Materaca IR

 

1. Pas wibracyjny
2. Poduszka pod szyję wibracyjna
3. Poduszka podnosząca poduszkę wibracyjną pod szuję
4. Poduszka pod plecy
5. Poduszka do masażu stóp, refleksologia stóp
6. Poduszka podnosząca pozycję nóg

Wersja materaca masującego ze zintergrowanymi podłokienikami

Wersja materaca masującego infrared ze zintergrowanymi podłokietnikami 

Wersja materaca masującego z podłokietnikami odpinanymi na zamek błyskawiczny (BRAK NA MAGAZYNIE)

Materac masujący Infrared z opinanymi podłokietnikamiDane techniczne materaca masującego:
Napięcie wejściowe DC 12V AC 220-240 V (AC Adapter)
częstotliwość 50/60 Hz
Maksymalny pobór mocy: 72 W
Wymiary 195 x 60 x 7 cm